Aktuality

Degustácia vinárstva z Hlohovca!
Milí klubisti, dňa 11.4. (t.j.štvrtok) máte výbornú príležitosť predegustovať 11 vín z novovzniknutého hlohoveckého vinárstva Chateau Freistadt. Vinárstvo sa Vám predstaví populárnymi odrodami ako Rulandské šedé, Sauvignon, Pálava, Muškát moravský, Chardonnay i mladým ružovým vínom výhradne z ročníka 2012. Voľná degustácia bude prebiehať od 15,00 do 18,30 hod. vo vinotéke Somelier na Dolnej ul. Tešíme sa na Vás! Pri zakúpení min. 2 fliaš je degustácia bezplatná! Váš somelier Michal Heinz
Degustácia nových vín Karp. Perly
Milí klubisti, pri príležitosti opätovného zisku titulu "Vinárstvo roka na Slovensku" za minulý rok pre Karpatskú Perlu, si Vás dovoľujem pozvať na degustáciu 9 vín (rady, Jagnet, Varieto i mladých vín), za osobnej účasti majiteľa Lacka Šeba. Voľná degustácia sa uskutoční v priestoroch vinotéky Somelier na Dolnej ulici v piatok 25.1.2013 od 16,00 do 18,00. Vína však budú k dispozícii na prechutnanie nielen v tento piatok ale aj počas nasledujúceho týždňa (t.j. do piatku - 1.2.).
Somelier odporúča 2 - Mladé víno
Mladé víno - ročník 2012! Pre úspech voľnej degustácie "Somelier odporúča 1" sme pre Vás pripravili pokračovanie - v priebehu najbližších 14 dní máte skvelú možnosť prechutnať 6 druhov mladých vín aktuálneho ročníka 2012: 1. svieže cuvée z odrôd Muller Thurgau&Silván zelený od Karpatskej Perly 2. jemne aromatický Iršai Oliver tiež od Karpatskej Perly 3. vydarený Iršai z Food Farm Hlohovec alias Golguz 4. skvelé "jahôdkové" rosé z Frankovky od Golguzu 5. jemne nasladlý Muller opäť z Golguzu 6. tradične výnimočný Muškát moravský Golguz Mladé vína si môžete prechutnať kedy koľvek počas otváracích hodín t.j. od 10.00 do 18.00 na Dolnej ulici č.11. Vína zaradené do výberu -"Somelier odporúča" sú počas trvania aktuálnej ochutnávky cenovo zvýhodnené! Tešíme sa na Vašu návštevu!

Privátny archív

Privátny archív

Vinotéka Somelier Vám ponúka unikátnu službu privátneho archívu. Zakúpené vína si môžete uskladniť u vás alebo v našich priestoroch a údaje o víne (výrobca, ročník, % alkoholu, obsah kyselín, vhodné kombinácie s pokrmami...) sa uložia v databáze vašich vín. Vína máte možnosť hodnotiť na základe toho, ako Vám chutili.

Novozakúpené fľaše jednoducho pridáte do archívu, skonzumované fľaše veľmi jednoducho z archívu odoberiete. Takýmto spôsobom si môžete vytvoriť viacero privátnych archívov, podľa ich umiestnenia.

Someliér periodicky sleduje obsah Vášho archívu, pridáva vlastné odporúčania ohľadne doby archivácie a konzumácie, navyše vie na základe Vašich preferencií odporučiť nákup vhodného vína na konzumáciu i na archivovanie. Samozrejmosťou je sledovanie teploty a vlhkosti v rôznych ročných obdobiach podľa lokálnych podmienok.

Pre členov Klubu milovníkov vína sme pripravili príjemný bonus – vína, ktoré si objednáte elektronicky po ochutnávke, Vám po vyzdvihnutí budú automaticky zaradené do archívu.