SekcieAktuality

Degustácia vinárstva z Hlohovca!
Milí klubisti, dňa 11.4. (t.j.štvrtok) máte výbornú príležitosť predegustovať 11 vín z novovzniknutého hlohoveckého vinárstva Chateau Freistadt. Vinárstvo sa Vám predstaví populárnymi odrodami ako Rulandské šedé, Sauvignon, Pálava, Muškát moravský, Chardonnay i mladým ružovým vínom výhradne z ročníka 2012. Voľná degustácia bude prebiehať od 15,00 do 18,30 hod. vo vinotéke Somelier na Dolnej ul. Tešíme sa na Vás! Pri zakúpení min. 2 fliaš je degustácia bezplatná! Váš somelier Michal Heinz
Degustácia nových vín Karp. Perly
Milí klubisti, pri príležitosti opätovného zisku titulu "Vinárstvo roka na Slovensku" za minulý rok pre Karpatskú Perlu, si Vás dovoľujem pozvať na degustáciu 9 vín (rady, Jagnet, Varieto i mladých vín), za osobnej účasti majiteľa Lacka Šeba. Voľná degustácia sa uskutoční v priestoroch vinotéky Somelier na Dolnej ulici v piatok 25.1.2013 od 16,00 do 18,00. Vína však budú k dispozícii na prechutnanie nielen v tento piatok ale aj počas nasledujúceho týždňa (t.j. do piatku - 1.2.).
Somelier odporúča 2 - Mladé víno
Mladé víno - ročník 2012! Pre úspech voľnej degustácie "Somelier odporúča 1" sme pre Vás pripravili pokračovanie - v priebehu najbližších 14 dní máte skvelú možnosť prechutnať 6 druhov mladých vín aktuálneho ročníka 2012: 1. svieže cuvée z odrôd Muller Thurgau&Silván zelený od Karpatskej Perly 2. jemne aromatický Iršai Oliver tiež od Karpatskej Perly 3. vydarený Iršai z Food Farm Hlohovec alias Golguz 4. skvelé "jahôdkové" rosé z Frankovky od Golguzu 5. jemne nasladlý Muller opäť z Golguzu 6. tradične výnimočný Muškát moravský Golguz Mladé vína si môžete prechutnať kedy koľvek počas otváracích hodín t.j. od 10.00 do 18.00 na Dolnej ulici č.11. Vína zaradené do výberu -"Somelier odporúča" sú počas trvania aktuálnej ochutnávky cenovo zvýhodnené! Tešíme sa na Vašu návštevu!

Sortiment

Predaj vína

Víno

Biele, červené, ružové, šumivé...

Naša špecializovaná vinotéka sa zameriava predovšetkým na špičkových slovenských producentov, nechýba žiadny zo slovenskej špičky - Mrva & Stanko, Karpatská Perla, Víno Ludvík, Víno Masaryk, Miroslav Petrech – Egon Müller, PD Mojmírovce, FOOD Farm Hlohovec, LVD Limbach, Víno Matyšák.

V ponuke však nájdete aj širokú paletu vín zahraničnej proveniencie - V ponuke nájdete biele, ružové a červené vína z väčšiny slovenských vinohradníckych oblastí pestovania vinnej revy, ako aj vína zo svetovo preslávených oblastí či regiónov Európy ako sú Bordeaux – Médoc a St. Emilion, Alsasko, Languedoc, Champagne, Jumilla, Rioja, Priorat, Ribera del Duerro, Marlborough a iné.

Vy si zvolíte charakteristické znaky vína a my vám víno vyberieme. Nepochybujeme o tom, že sa vo víne vyznáte. Ale málokto má toľko možností vína ochutnávať a porovnávať ako profesionáli, takže Vaše zadanie môže vyzerať veľmi jednoducho - napr.: harmonické biele víno s jemnou kyselinkou a ovocnou vôňou okolo 250 ,- Sk. Verte, že Vaše chuťové poháriky uspokojíme.

Firemným zákazníkom ponúkame možnosť kúpy vína ako darčekového predmetu – uznaného daňového nákladu. Vyberieme najvhodnejšie víno, zvolíme obal, víno označíme etiketou, s vašim logom. Víno označené logom do EUR 16,60 (SKK 500,-) bez DPH si môžete zahrnúť do nákladov.

Donáška zakúpených vín v rámci Banskej Bystrice – objednajte si svoje obľúbené vína telefonicky alebo cez internet a dohodneme si jeho doručenie.

Víno Masaryk
Alojz Masaryk sa venuje vinohradníctvu vyše tridsať rokov. Jeho firma sídli v Skalici a aj keď nemá vlastné vinohrady vyrobiť kvalitné víno pre neho nie je problém. Od založenia 1996 vychádzajú z pivnice rozmanité odrodové vína, ktoré nezostávajú len na Slovensku, ale stretneme sa s nimi aj v zahraničí. Sortiment tvoria hlavne prívlastkové vína a perličkou sú novošľachtené slovenské odrody, ako je Dunaj, Nitra a iné.

Víno Ludvik
Ing. Ľudovít Žofiak so svojou firmou v Pezinku produkuje ročne okolo 200 tisíc litrov vína. Jeho vína dosahujú v posledných 2-3 rokoch výborné výsledky. Väčšinu produkcie tvoria hlavne prívlastkové vína.

Karpatská Perla
Ladislav Šebo je už známe meno medzi milovníkmi dobrého vína. Jeho firma vznikla v roku 1991 v Šenkviciach a obhospodaruje okolo 40 ha viníc. V jeho produktoch je skoncentrovaná naozaj kvalitná práca. Vybavenie a láska k vínu už predurčuje, že po naliatí do pohára sa stretnete iba s tým najlepším.
Dokonca aj v nižšej akostnej triede.

Mrva a Stanko
Dlhoročné skúsenosti pána Mrvu zo zahraničia na seba nedali dlho čakať. Už rok po založení sa ich vinkom podarilo naše malé Slovensko zviditeľniť aj na svetových súťažiach. Na ich vínach si už pochutili mnohé významné osobnosti zo sveta, aj preto sa firma Mrva a Stanko zaraďuje medzi najlepších slovenských výrobcov.

PD Mojmírovce
Družstvo nadviazalo na päť ročnú históriu vinohradníctva v Mojmírovciach. Kvalita výsadby je vyhlásená a patrí k tomu najlepšiemu na Slovensku. Za posledné roky sa podnik sústredil na výrobu kvalitných prívlastkový vín o čom svedčia ocenenia zo slovenských súťaží. Vína sú určené predovšetkým pre vinotéky a gastro zariadenia.